Paraolimpijske igre Rio de Janeiro 2016

Završile su 15. po redu Paraolimpijske igre koje su se održale u Riju (Brazil) od 7. do 18. rujna 2016. godine. Na igrama je nastupilo 4350 sportaša iz 176 zemalja, a natjecali su se u 23 sporta. Hrvatska paraolimpijska delegacija brojila je 19 sportašica i sportaša, a natjecali su se u 5 sportova.

Paralimpijske igre u Riju ostat će zapamćene po uspjesima hrvatskih paraolimpijaca koji su osvojili 5 medalja temeljem čega su ostvarili plasman na 41. mjestu od ukupno 176 zemalja učesnica. Hrvatska je osvojila 2 zlatne medalje, 2 srebrene medalje i 1 brončanu medalju i to po sportovima:

• Atletika 1 zlatnu, 1 srebrenu i 1 brončanu medalju
  • Stolni tenis 1 zlatnu, 1 srebrenu

Splitski paraolimpijci, kojih je u Riju bilo dvoje, svakako su doprinijeli ukupnom uspjehu hrvatske sportske delegacije s osvojenom 1 srebrenom medaljom.
Konačni plasmani splitskih olimpijaca:
Plivanje

1. Dino Sinovčić - 100 m leđa 5. mjesto, 200m mješovito 11. mjesto, 400 m slobodno 12. mjesto

Stolni tenis

1. Anđela Mužinić - (ekipno) srebrena medalja

Koristimo i ovu priliku da splitskim paraolimpijcima čestitamo na ostvarenim normama i sudjelovanju na Paraolimpijskim igrama u Riju, a svakako posebno se radujemo srebrenoj medalji Anđele Mužinić u stolnom tenisu.