Olimpijske igre Rio de Janeiro 2016

Završile su 31. po redu Olimpijske igre koje su se održale u Riju (Brazil) od 5. do 21. kolovoza 2016. godine. Na igrama je nastupilo 11.547 sportaša iz 205 zemalja, a natjecali su se u 33 sporta. Hrvatska olimpijska delegacija brojila je 88 sportašica i sportaša a natjecali su se u 18 sportova.
Olimpijske igre u Riju ostat će zapisane zlatnim slovima u povijesti hrvatskog sporta po uspjesima hrvatskih olimpijaca koji su osvojili nestvarnih 10 medalja temeljem čega su ostvarili plasman na 17. mjestu od ukupno 205 zemalja učesnica.

Hrvatska je osvojila 5 zlatnih medalja, 3 srebrene medalje i 2 brončane medalje i to po sportovima:

1. Atletika 2 zlatne, 1 brončanu
  2. Jedrenje 1 zlatnu, 1 srebrenu
  3. Veslanje 1 zlatnu, 1 srebrenu
  4. Streljaštvo 1 zlatnu
  5. Vaterpolo 1 srebrenu
  6. Boks 1 brončanu

Splitski olimpijci, kojih je u Riju bilo 13, svakako su doprinijeli ukupnom uspjehu hrvatske sportske delegacije s osvoje 2 medalje (srebro i broncu) i tako su, u odnosu na prethodne OI u Londonu, osvojili dvostruko više medalja.

Plivanje

1. Matea Samardžić – 100 m leđa 13. mjesto, 200 m leđa 15. mjesto, 400 m mješovito 17. mjesto

Taekwondo

1. Lucija Zaninović (ktg 49 kg) – četvrtfinale
  2. Ana Zaninović (ktg 57 kg) – osmina finala

Koristimo i ovu priliku da svim splitskim olimpijcima čestitamo na ostvarenim normama i sudjelovanju na Olimpijskim igrama u Riju, a svakako posebno se radujemo srebrenoj medalji Tonča Stipanovića u jedrenju i brončanoj medalji Blanke Vlašić u atletici.